fbpx
0

Кування

Кування – один з найдавніших способів обробки металу. Вчені вважають, що люди кують метал ось уже понад 8 тисяч років. Спочатку для кування використовувалися більш м’які і піддатливі метали, такі як мідь, золото, срібло. В основному їх використовували для створення прикрас.

В 4 – 3 століттях до нашої ери в Арабських країнах і Єгипті був відзначений перехід від холодного кування до гарячого. Нагрівання металу на вогні робило його плавким, що дозволяло змішувати різні метали і отримувати міцніші та більш дешеві сплави.

Стародавні кельти використовували ковані вироби для прикраси побуту і оформлення зброї. Кожен завиток підсвічника або кинджалу був неповторним та індивідуальним. Згодом ковані вироби стали доповнювати інтер’єри та екстер’єри. Кованим речам віддавалася перевага в зв’язку з їх довговічністю, практичністю, гарному функціоналу.

Завойовницькі рухи сприяли розвитку ковальської справи, так як породжували попит на нові види зброї й амуніції. У 10-13 століттях коваль виступав в ролі військового дизайнера-модельєра, який міг одягнути і спорядити лицаря і його коня.

Коваль був шанованою людиною в будь-якій країні. Пошану йому приносили вміння управлятися з вогнем і металом, а також – робота, спрямована на допомогу людям. На Русі до коваля часом ставилися як до знахаря і зверталися за допомогою в створенні оберега, сімейних прикрас, обручок.

У 15-17 століттях ковані вироби стали популярні в побуті та архітектурі. Практичність і естетика зробили їх просто незамінними. До того ж, вироби з металу стійкі до пожеж, що було вагомим аргументом їх використання, так як пожежі траплялися досить часто.

Науково-технічний прогрес спровокував новий прорив, дозволив масштабувати ковку і зробити процес більш грандіозним. Величезні доменні печі, ковальські цехи, ливарні, парові молоти і гідравлічні преси стали використовуватися для створення парових машин, паровозів і пароплавів. Подальший розвиток промисловості сприяв відділенню ковальського ремесла в окрему нішу, де кування металу було мистецтвом.

На сьогоднішній день ковані вироби створюються різними методами. Один з найбільш простих, дешевих і популярних – це штамповка. Штампування дозволяє швидко створити необхідну кількість виробів-клонів, але вона ж позбавляє кований предмет душі.

ACANT створює ковані вироби методом художньої ковки. Кожен кований об’єкт створюється за індивідуальним ескізом і кресленням, тому він унікальний апріорі. Наші роботи несуть сенс і наділені особливою магією металу. Незважаючи на високу ступінь міцності, химерні форми завитків, з’єднання символів та візерунків, кований виріб залишається неймовірно повітряним і оптично легким.

Майстри ACANT бережуть традиції художнього ручного кування і активно застосовують свій багатий досвід для створення кованих арт-об’єктів.